• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100001891930624
  • https://twitter.com/Suleymanshen
  • https://www.instagram.com/ders.cografya
  • https://www.youtube.com/results?search_query=s%C3%BCleyman+%C5%9Fen+ile+Co%C4%9Frafya
Menü Başlıkları
Duyurular
Takvim

"En önemli ve en feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretle olur".           Mustafa Kemal ATATÜRK

Normal yağış değeri olan 140.6 mm iken 2020 sonbaharında bu oran 65.8 mm olarak gerçekleşti. Bir önceki sonbahara göre ise yaklaşık 10 mm daha az yağış alarak(2019 sonbahar yağış miktarı 74.3 mm) % 11 lik bir fark oluştu.Meteoroloji verilerine göre

Sonbahar mevsimi yağışları  geçen yılın yağış değerlerinin altında gerçekleşti.

Normal yağış değeri olan 140.6 mm iken 2020 sonbaharında bu oran 65.8 mm olarak gerçekleşti. Bir önceki sonbahara göre ise yaklaşık  10 mm daha az yağış alarak(2019 sonbahar yağış miktarı 74.3 mm) % 11 lik bir fark oluştu.

Bölge bazında tüm bölgelerimiz normallerinin altında yağış aldı ve en fazla azalma %59 ile İç Anadolu Bölgesi’nde gerçekleşti. Ege ve Karadeniz Bölgeleri’nde ise son 40 yılın en düşük yağışlı sonbaharı yaşandı.

En fazla azalma %84 ile Amasya, en az yağış 21 mm ile yine Amasya’da gerçekleşti.

İklimdeki bu değişim son zamanlarda iyice  kaygı verici durumda geldi. Yıllar önce bir bilim insanı gibi Prof. Miktad KADIOĞLU da bu duruma dikkat çekmiş 2030 yılında Türkiye ikliminın nasıl olacağı konusunda görüşlerini belirtmişti.
http://www.suleymansen.com/?pnum=209&pt=2030+T%C3%BCrkiye+%C4%B0klimi

Prof. Dr. KASIM KOÇAK'ın yazısı
http://www.suleymansen.com/FileUpload/op42022/File/turkiye!de_su.pdf

172 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Belki bir gün...
Kendin için,ailen için, devlet için ve hatta dünya için daha da önemlisi insanlık için kendini çok iyi yetiştir, geleceğe iyi hazırlan. Zira bunlardan biri, belki bir gün sana ihtiyaç duyabilir. 
                                   Süleyman ŞEN
VİZYONUMUZ
Dünya'yı bilen, onu önemseyen, barışçıl bireyler yetiştiriyoruz.
MİSYONUMUZ
Görevimiz; rehberi bilim olan, araştıran, sorgulayan, öğrenen ve kendini gerçekleştiren, hoşgörü ve manevi değerleri yüksek, toplumsal çürümeye panzehir olmuş, insanlığın olgunlaşmasını hızlandıran, evrensel değerleri fark etmiş ve içselleştirmiş, yaşanabilir bir dünya taraftarı olan bireylerin yetişmesine katkı sağlamaktır.
süleyman şen
Hava Durumu
Site Haritası