• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100001891930624
  • https://twitter.com/Suleymanshen
  • https://www.instagram.com/ders.cografya
  • https://www.youtube.com/results?search_query=s%C3%BCleyman+%C5%9Fen+ile+Co%C4%9Frafya
Menü Başlıkları
Duyurular
Takvim

"En önemli ve en feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretle olur".           Mustafa Kemal ATATÜRK

Türkiye ve Dünyada Öğretmenlik” raporu kitaplaştı

EĞİTİM-BİR-SEN tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla hazırlanan “Türkiye ve Dünyada Öğretmenlik” raporu kitaplaştı.

Eğitim sistemiyle ilgili önemli adımların atıldığı, tabu haline gelen konularda reformların yapıldığı bir süreçte, bu reformları yürütecek olan öğretmenler üzerinden başlayan tartışmaların eğitime, eğitimcilere ve ülkemize bir fayda getirmeyeceği aşikârdır.

Öğretmenin eğitim sistemi içerisindeki kritik rolü ve öğrenci başarısına olan etkisi düşünüldüğünde, Türkiye'deki mevcut eğilimin son derece kaygı verici ve üzerinde kafa yorulması gereken bir konu olduğu açıktır.

Söz konusu kaygılardan yola çıkılarak hazırlanan “Türkiye ve Dünyada Öğretmenlik” raporu, Türkiye'deki öğretmenlerle OECD ve diğer ülkelerdeki öğretmenlerin durumunu; mesai, iş yükleri, tatilleri, çalışma şartları, aldıkları ücretler ve hayat standardı bakımından uluslararası verilerle karşılaştırarak, öğretmenler hakkında oluşturulan yanlış algı ve bilgi kirliliğine dikkat çekiyor.

Öğretmenliğe ilişkin önemli verilerin yer aldığı raporu kitaplaştırarak, teşkilatımıza, milletvekillerine, Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine, üniversitelere ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlara ulaştırdık.

Kaynak:memurlarbiz

Rapora ulaşmak için http://www.suleymansen.com/?Syf=5&Id=80897

  
2570 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Belki bir gün...
Kendin için,ailen için, devlet için ve hatta dünya için daha da önemlisi insanlık için kendini çok iyi yetiştir, geleceğe iyi hazırlan. Zira bunlardan biri, belki bir gün sana ihtiyaç duyabilir. 
                                   Süleyman ŞEN
VİZYONUMUZ
Dünya'yı bilen, onu önemseyen, barışçıl bireyler yetiştiriyoruz.
MİSYONUMUZ
Görevimiz; rehberi bilim olan, araştıran, sorgulayan, öğrenen ve kendini gerçekleştiren, hoşgörü ve manevi değerleri yüksek, toplumsal çürümeye panzehir olmuş, insanlığın olgunlaşmasını hızlandıran, evrensel değerleri fark etmiş ve içselleştirmiş, yaşanabilir bir dünya taraftarı olan bireylerin yetişmesine katkı sağlamaktır.
süleyman şen
Hava Durumu
Site Haritası