• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100001891930624
  • https://twitter.com/Suleymanshen
Menü Başlıkları
TÜRK EĞİTİM TARİHİ

İki bin yıllık Türk eğitim tarihide yer almış;

* uygulamalar
* sosyal yapılar,
* kişiler,
* kurumlar,
* programlar,
* belgeler,
* kitaplar,
* dönemler,
* kanunlar,
* yönetmelikler,
* müdürlükler,
* bakanlıklar,
* projeler,
* heyetler,
* kurslar,
* okullar,
* yayınlar,
* sınavlar, 
* dergiler,
* mecmualar, 
* bilim adamları
(raporlar hazırlayan)

Türk eğitim tarihinde yer almış bu unsurlar ara ara bu sitede özetler halinde yayınlanactır.
Takvim

"En önemli ve en feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretle olur".           Mustafa Kemal ATATÜRK

İstanbul'un Coğrafyası   Yaklaşık olarak 29 Doğu Meridyeni ile 41 Kuzey Paralelinin keşistği yerde bulunan İstanbul tipik bir orta kuşak(ılıman kuşak) yerleşmesdidir. Bu durum da bu şehrin tarihini çok eskilere götürmektedir(MÖ 10 bin yıl öncesine-Yarınburgaz Mağarasındaki hayatın başlangıcı 300-400 bin yıl öncesine dayanmaktadır)
  Coğrafya olarak tam bir plato üzerinde kurulmuş olan İstanbul iki yarım adadan ibarettir; Çatalca ve Kocaeli Yarım adaları.
  Akdeniz ve Karadeniz ikliminin geçiş özelliğini gösteren şehir yaşam için uygun ortam sağlamaktadır.
   Nüfus; Yüzölçümü 5.313 km2 olan İstanbul ilinde kilometrekareye 2829 insan düşmektedir. İstanbul nüfus yoğunluğu 2829/km2'dir. İstanbul nüfusu 2017 yılına göre 15.029.231'dir.Bu nüfus, 7.529.491 erkek ve 7.499.740 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,10 erkek, %49,90 kadındır. Özellikle eski yerleşim merkezleri olan Beşiktaş, Kadıköy, Sarıyer, Şişli, Beyoğlu, Bakırköy'de kadın nüfusunun çokluğu dikkat çekmektedir. Ayrıca son yıllarda nüfusu artan Beylikdüzü de bu özelliğe sahiptir. 

İstanbul göç alma ve vermede de birinci sırada. Her yıl %1,5 civarında artan nüfusu ile yılda ortalama 225 bin kişiye ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Belki bir gün...
Kendin için,ailen için, devlet için ve hatta dünya için daha da önemlisi insanlık için kendini çok iyi yetiştir, geleceğe iyi hazırlan. Zira bunlardan biri, belki bir gün sana ihtiyaç duyabilir. 
                                   Süleyman ŞEN
VİZYONUMUZ
Dünya'yı bilen, onu önemseyen, barışçıl bireyler yetiştiriyoruz.
MİSYONUMUZ
Görevimiz; rehberi bilim olan, araştıran, sorgulayan, öğrenen ve kendini gerçekleştiren, hoşgörü ve manevi değerleri yüksek, toplumsal çürümeye panzehir olmuş, insanlığın olgunlaşmasını hızlandıran, evrensel değerleri fark etmiş ve içselleştirmiş, yaşanabilir bir dünya taraftarı olan bireylerin yetişmesine katkı sağlamaktır.
Anket
Okul Başarısında En Önemli Unsur Nedir?
Hava Durumu
Site Haritası