• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100001891930624
  • https://twitter.com/Suleymanshen
  • https://www.instagram.com/ders.cografya
  • https://www.youtube.com/@cografyatv706
Menü Başlıkları
Tanıtım/reklam
 
Tanıtım/reklamTakvim

"En önemli ve en feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretle olur".           Mustafa Kemal ATATÜRK

Geleceğin Dünyası

hazırlanmakta
GELECEĞİN DÜNYASI

Gelecekte Dünya Nüfusu

Teknolojinin gelişmesiyle özellikle tıp alanında yeni gelişmeler ile hem ölüm oranları düşecek hem de ortalama ömür daha da uzayacaktır. Ortalama insan ömrünün uzaması ile  Dünya nüfusu hızla artacak  kaynakların yetmeyeceği bir sayıya ulaşacaktır. Bugün yılda ortalama 80 milyon insan Dünya nüfusuna katılmaktadır.

 Dünya nüfusunun ortalama artış hızı %1,7’dir. Uzmanlar 2075 yılında dünya nüfusunun 10 milyar civarında olacağını tahmin etmektedir.

Aşırı nüfus ile hangi sorunlar yaşanacaktır?

Dünya nüfusunun bu denli hızlı artması ile başta gıda, enerji, tatlı su, yerleşilecek alan ve güvenlik gibi tüm insanlığı ilgilendiren sorunlar kaçınılmaz olacaktır. Nüfus artışının yanında küresel iklimsel gelişmelerde insanların temiz gıda, temiz su ve barınma ihtiyaçlarına daha sıkıntılı ortamlar oluşturacaktır. Bu da açlık, çatışma, hastalıklara ve gıda savaşlarına neden olacaktır.

Tarım

Yapay Zeka
Üretim
Ulaşım
Tüketim
Su 
Yerleşme Modelleri(şehirler)
Madencilik
Atmosfer dışı gelişmeler
İletişim
Yorumlar - Yorum Yaz
Reklam/tanıtım.
 Belki bir gün...
Kendin için,ailen için, devlet için ve hatta dünya için daha da önemlisi insanlık için kendini çok iyi yetiştir, geleceğe iyi hazırlan. Zira bunlardan biri, belki bir gün sana ihtiyaç duyabilir. 
                                   Süleyman ŞEN
VİZYONUMUZ
Dünya'yı bilen, onu önemseyen, barışçıl bireyler yetiştiriyoruz.
MİSYONUMUZ
Görevimiz; rehberi bilim olan, araştıran, sorgulayan, öğrenen ve kendini gerçekleştiren, hoşgörü ve manevi değerleri yüksek, toplumsal çürümeye panzehir olmuş, insanlığın olgunlaşmasını hızlandıran, evrensel değerleri fark etmiş ve içselleştirmiş, yaşanabilir bir dünya taraftarı olan bireylerin yetişmesine katkı sağlamaktır.
Reklam/tanıtım
Hava Durumu
Site Haritası