• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100001891930624
  • https://twitter.com/Suleymanshen
  • https://www.instagram.com/ders.cografya
  • https://www.youtube.com/@cografyatvsuleymansen
Menü Başlıkları
Tanıtım/reklam

 
 

 

Tanıtım/reklam
Takvim
Tanıtım-Reklam

Tanıtım/Bilgilendirme

Yılın Öğrencisi

Şanlıurfa merkeze bağlı Güzeller köyü Başak mezrasındaki çocuklar; mezranın köy merkezine bin 900 metre uzaklıkta olması nedeniyle taşımalı eğitim sisteminden yararlanamıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın taşımalı eğitim sistemi... Şanlıurfa merkeze bağlı Güzeller köyü Başak mezrasındaki çocuklar; mezranın köy merkezine bin 900 metre uzaklıkta olması nedeniyle taşımalıeğitim sisteminden yararlanamıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın taşımalı eğitim sistemi için uyguladığı yönetmeliğe göre öğrencilerin taşımalı sistemden yararlanabilmesi için mesafenin en az 2 bin metre olması gerekiyor. 100 metre eksik nedeniyle çamurlu bin 900 metrelik yolu yürümek zorunda kalan öğrenciler, kaymakam ve validen yaşadıkları çileyi görmesini istiyor. Başak mezrasında yaşları 5 ile 14 arasında değişen 12 öğrenci her gün 1900 metrelik zorlu yolu bin bir çile ile kat ediyor. Mezranın okulagiden en küçük üyesi Mehmet Zorlu (5) ise sırf okul için çoğu zaman yolu ağabeyinin sırtında tamamlıyor. Minik öğrencilerin velilerinden İmam Kaya, 100 metre mesafe için çocukların heba edilmemesini isteyerek şunları söyledi: "Devletimizin sağolsun imkanları geniş. İdarecilerimizden bu konuda insiyatif almalarını bekliyoruz. Biz çocuklarımızın hergün servisle okula gidip gelmesini istiyoruz." Öğrenci velilerinden Mehmet Çiftçi ise "Hergün gözümüz arkada. Bu eziyetten bizi kurtarsınlar. Bir problem yaşanmadan sorun çözülsün." dedi. Hüseyin Demir de geçen yıl bir çocuğun bu yolu katederken vefat ettiğini belirterek şunları söyledi: " Sayın valimiz de bunu biliyor. Müracaat ettik, hepsine söyledik. Gelip bakan olmadı. Çocuklarımız geçen yıl 2-3 kere köpeklerin ağzından alındı. Bugünden itibaren servis gelmese çocukları okula göndermeyeceğim. ”ifadelerine yer verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise yönetmeliğe işaret ederek 2 kilometre koşulunu nedeniyle konuya çözüm bulamadıklarını hatırlattı.

kaynak:memurlar biz

Belki bir gün...

Kendin için,ailen için, devlet için ve hatta dünya için daha da önemlisi insanlık için kendini çok iyi yetiştir, geleceğe iyi hazırlan. Zira bunlardan biri, belki bir gün sana ihtiyaç duyabilir. 
            Süleyman ŞEN

VİZYONUMUZ
Dünya'yı bilen, onu önemseyen, barışçıl bireyler yetiştiriyoruz.
MİSYONUMUZ
Görevimiz; rehberi bilim olan, araştıran, sorgulayan, öğrenen ve kendini gerçekleştiren, hoşgörü ve manevi değerleri yüksek, toplumsal çürümeye panzehir olmuş, insanlığın olgunlaşmasını hızlandıran, evrensel değerleri fark etmiş ve içselleştirmiş, yaşanabilir bir dünya taraftarı olan bireylerin yetişmesine katkı sağlamaktır.
Anket
Sizce okul başarısızlığının nedeni nedir?
Hava Durumu
Site Haritası
Kamu Spotu

 

 

 

Tanıtım/Bilgilendirme

ATATÜRK FİLMİ 1-2