• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100001891930624
  • https://twitter.com/Suleymanshen
  • https://www.instagram.com/ders.cografya
  • https://www.youtube.com/@cografyatvsuleymansen
Menü Başlıkları
Tanıtım/reklam
Takvim
Tanıtım-Reklam

Tanıtım/Bilgilendirme

Yok Oluşun İzleri

Dünya adım adım felakete gidiyor 

 

ABD’nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından hazırlanan 26 saniyelik bir video, dünyanın 1880 yılından bu yana sürekli bir ısı artışı yaşadığını gözler önüne serdi.

Veriler, New York’ta yer alan NASA’ya bağlı Goddard Uzay Araştırmaları Enstitüsü (GISS) tarafından kaydedildi. Videoda, sera gazı salınımı, endüstri ve arabaların çoğalmasına bağlı olarak sıcaklığın 1970′lerden itibaren hızla arttığı görülüyor.

2010 son 30 yılın en sıcağıBuna göre, son 10 yılda dünya çapında etkili olan “El Nino” kasırgasına rağmen 2010, son 130 yılın en sıcağı olurken 2011 ise en sıcak 10 yıl arasına girdi. 2010 ile 2011 arasındaki sıcaklık farkı 0.12 santigrat dereceyken, sadece 2011 yılında küresel sıcak ortalaması 20′nci yüzyılın ortalarından 0.51 santigrat derece daha sıcaktı. Son 130 yılın en sıcak 9 yılının, 2000′li yıllardan sonra yaşanması dikkat çekiyor.

Belki bir gün...
Kendin için,ailen için, devlet için ve hatta dünya için daha da önemlisi insanlık için kendini çok iyi yetiştir, geleceğe iyi hazırlan. Zira bunlardan biri, belki bir gün sana ihtiyaç duyabilir. 
                                   Süleyman ŞEN
VİZYONUMUZ
Dünya'yı bilen, onu önemseyen, barışçıl bireyler yetiştiriyoruz.
MİSYONUMUZ
Görevimiz; rehberi bilim olan, araştıran, sorgulayan, öğrenen ve kendini gerçekleştiren, hoşgörü ve manevi değerleri yüksek, toplumsal çürümeye panzehir olmuş, insanlığın olgunlaşmasını hızlandıran, evrensel değerleri fark etmiş ve içselleştirmiş, yaşanabilir bir dünya taraftarı olan bireylerin yetişmesine katkı sağlamaktır.
Anket
Sizce okul başarısızlığının nedeni nedir?
Hava Durumu
Site Haritası
Kamu Spotu

 

 

 

Tanıtım/Bilgilendirme

ATATÜRK FİLMİ 1-2